Reklama

Reklama

Kobe Bryant nie żyje. Kariera w liczbach

W niedzielę w katastrofie helikoptera zginął jeden z najwybitniejszych koszykarzy w historii Kobe Bryant. Miał 41 lat. Były zawodnik Los Angeles Lakers na trwale wpisał się do historii NBA o czym świadczą jego dokonania.

2

Kobe Bryant dwukrotnie zdobył tytuł mistrza olimpijskiego w Pekinie (2008) i Londynie (2012).

4

Był jednym z czterech zawodników NBA, który przekroczył granicę - 25 tys. punktów, 6 tys. asyst i 6 tys. zbiórek. Pozostali to: Oscar Robertson, John Havlicek, LeBron James.

5

Zdobył pięć razy mistrzostwo NBA: w latach 2000-2002 i 2009-10. To o jeden tytuł mniej niż Michael Jordan, ale tyle samo co Earvin Magic Johnson.

13

W 1996 roku Kobe Bryant został wybrany w drafcie dopiero z numerem 13 przez Charlotte Hornets. W tym samym roku został wymieniony z serbskim centrem LA Lakers Vlade Divacem.

Reklama

18

Tyle razy Kobe Bryant uczestniczył w All-Star Games. Częściej w "Meczu Gwiazd NBA" grał jedynie Kareem Abdul-Jabbar - 19-krotnie.

20

Był jedynym zawodnikiem w historii NBA, który 20 lat spędził w jednym klubie ligi - Los Angeles Lakers.

81

22 stycznia 2006 roku w meczu z Toronto Raptors Kobe Bryant zdobył 81 punktów. To drugi wynik w historii NBA po 100 punktach, które rzucił Wilt Chamberlain.

134

To liczba meczów, w których Kobe Bryant zdobył więcej niż 40 punktów, w tym pięć powyżej 60 punktów i 26 - powyżej 50. W statystykach NBA zajmuje w tej klasyfikacji trzecie miejsce za Wiltem Chamberlainem - 271 meczów i Michaelem Jordanem - 173 mecze.

33 643

Tyle punktów w sezonie zasadniczym NBA zdobył Kobe Bryant. To czwarty wynik w historii ligi.

ok

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy