Reklama

Reklama

Klub NBA Atlanta Hawks sprzedany za 850 milionów dolarów

Grupa biznesmenów, na której czele stoi miliarder Antony Ressler, doszła do porozumienia w sprawie zakupu klubu NBA Atlanta Hawks za kwotę 850 milionów dolarów.

Do ogłoszenia tej informacji doszło podczas pierwszej połowy środowego spotkania z Brooklyn Nets, wygranego przez Hawks 96:91. Oficjalnie kwota sprzedaży nie została podana do informacji, ale źródła na które powołuje się agencja Associated Press podają, że kwota ma wynieść 850 milionów, a nowi właściciele spłacą także długi, jakie mieli poprzednicy. W grupie właścicielskiej znalazł się między innymi były zawodnik NBA - Grant Hill. Oczywiście jest tylko właścicielem mniejszościowym.

Hawks trafili na rynek do sprzedaży po tym jak w 2012 roku wyciekł do mediów e-mail współwłaściciela zespołu Bruce'a Levensona o rasistowskiej treści. Według niego, czarna część kibiców odstrasza białych fanów od drużyny. Gdy w poprzednim roku Donald Sterling został zmuszony do sprzedaży Los Angeles Clippers z powodów rasistowskich, sytuacja w Hawks stała się podobna jak w Los Angeles, a sam Levenson ogłosił, że drużyna zostanie sprzedana.

Reklama

Zanim dojdzie do oficjalnego zakupu, zgodę musi wyrazić 3/4 właścicieli pozostałych drużyn. Z tym nie powinno być problemu, gdyż Ressler jest znany w światku właścicielskim. Jest bowiem mniejszościowym udziałowcem w drużynie bejsbolowej Milwaukee Brewers, a rok temu był jednym z oferentów na zakup LA Clippers. Ma obecnie 55 lat, a amerykański Forbes oszacował jego majątek na 1,4 miliarda dolarów.

Autor: Piotr Zarychta


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje