Reklama

Reklama

Kirilenko podpisał kontrakt z Minnesota Timberwolves

Andriej Kirilenko, były koszykarz Utah Jazz, a ostatnio grającego w CSKA Moskwa, po roku przerwy wraca do NBA. Reprezentant Rosji podpisał dwuletni kontrakt z Minnesota Timbewolves na kwotę 20 mln dolarów.

31-letni zawodnik, mistrz Europy z 2007 roku, uczestniczy właśnie w igrzyskach olimpijskich w Londynie.

Grając przez 10 sezonów w barwach Utah Jazz, zdobywał średnio 12,4 pkt i miał 5,6 zbiórki. W swoim sezonie 2003/04 wystąpił w Meczu Gwiazd NBA. W ostatniej edycji Euroligi został wybrany najbardziej wartościowym zawodnikiem (MVP) i najlepszym obrońcą rozgrywek.

Pozyskanie błyskotliwego i wszechstronnego skrzydłowego to kolejny element budowy nowej drużyny w Minneapolis.

- Bardzo cieszę się z powrotu do NBA. Wolves mają jednego z najlepszych trenerów w lidze Ricka Adelmana. Myślę, że mój styl gry pasuje do tego preferowanego przez zespół. Nie brakuje w nim talentów, takich jak Kevin Love czy Ricky Rubio - powiedział Kirilenko, który oprócz rosyjskiego ma także amerykańskie obywatelstwo.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy