Festiwal strzelecki w Denver, świetna połowa Spurs

Prawdziwy festiwal strzelecki urządzili sobie koszykarze Denver Nuggets i Phoenix Suns. Ostatecznie gospodarze wygrali 138:133. To rekord obecnego sezonu w NBA. Poprzedni został ustanowiony 27 października, kiedy Golden State Warriors pokonali Houston Rockets 132:128.

"Bryłki" poradziły sobie ze "Słońcami", mimo absencji Carmela Anthony'ego, który w niedzielę na parkiecie przebywał mniej niż trzy minuty (tylko dwa "oczka" i trzy zbiórki). Gwiazda ekipy z Denver źle się czuła już w piątek, ale nie przeszkodziło mu to zdobyć zwycięskiego kosza w ostatnich sekundach meczu z Chicago Bulls.

W spotkaniu z Suns najlepszymi strzelcami w ekipie Nuggets byli J.R. Smith, który zdobył 30 punktów, jego rekord w tym sezonie, i Chauncey Billups (25), który wrócił do gry po trzymeczowej przerwie.

Gości w grze próbował utrzymać Jason Richardson (39 "oczek"), a Steve Nash dołożył 17 punktów i 11 asyst, choć spudłować ważną "trójkę" na 17,8 s przed końcem.

New Orleans Hornets przegrali pierwszy mecz na własnym parkiecie w tym sezonie, ulegając San Antonio Spurs 95:109. "Ostrogi" zwycięstwo zapewniły sobie w drugiej połowie, którą wygrały 65:34, a w trzeciej kwarcie potrafiły odrobić 17-punktową stratę.

Argentyńczyk Manu Ginobili rzucił 23 "oczka", w tym 15 w drugiej połowie, Tim Duncan dodał 21, a Richard Jefferson 19 dla gości, którzy osiągneły siódmy wyjazdowy triumf w obecnych rozgrywkach. Tak dobrego startu w obcych halach (7-0) Spurs nie zanotowały od sezonu 2006/07.

- Trudno uwierzyć, że w drugiej połowie byliśmy lepsi o 30 punktów - powiedział Ginobili. - Byliśmy tym trochę zaszokowani, ale zagraliśmy bardzo dobrze - dodał.

Zespół San Antonio, który w drugiej części trafiał z 60-procentową skutecznością (23 z 38 rzutów z gry, w tym siedem "trójek"), z bilansem 14-2 jest obecnie najlepszą drużyną w NBA.