Reklama

Reklama

Długo oczekiwany moment. Bryant, Duncan i Garnett wejdą do Galerii Sław

W nocy z soboty na niedzielę polskiego czasu Basketball Hall of Fame w amerykańskim Springfield powiększy się o kolejne postacie ważne dla historii dyscypliny. Na tej liście znajdują się m.in. Kobe Bryant, Tim Duncan oraz Kevin Garnett.

Pierwotnie ceremonia, której świadkami mają być niebawem fani koszykówki, miała odbyć się w sierpniu 2020 roku, jednak z uwagi na sytuację pandemiczną w USA już kilka miesięcy przed datą uroczystości zdecydowano się o jej przeniesieniu.

Wielkie gwiazdy docenione

Teraz ostatnie formalności mają w końcu zostać dopięte. W ramach "Class of 2020" do elitarnego grona Galerii Sław mają dołączyć, prócz wspomnianej już trójki zawodników, Eddie Sutton (zmarły w ubiegłym roku trener znany z sukcesów w lidze NCAA), Rudy Tomjanovich (dwukrotny mistrz NBA jako trener - prowadził wówczas Houston Rockets), Tamika Catchings (mistrzyni WNBA, multimedalistka olimpijska), Kim Mulkey (trenerka, trzykrotna zdobywczyni mistrzostwa NCAA), Barbara Stevens (kolejna uznana trenerka związana z NCAA) oraz Patrick Baumann (działacz sportowy, sekretarz generalny FIBA w latach 2003-2018).

Reklama

Lista, wraz z zapowiedzią wydarzenia, została zamieszczona w oficjalnym serwisie NBA.

Michael Jordan wśród uczestników

W gali udział weźmie m.in. Michael Jordan, który do Galerii Sław wprowadzi Kobego Bryanta, zmarłego tragicznie w styczniu 2020 roku.

Znajdująca się w stanie Massachusetts The Naismith Memorial Basketball Hall of Fame została założona w 1959 roku.

PaCze

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL