Reklama

Reklama

Deliberacje Carmelo Anthony'ego

Wygląda na to, że sprawa trade'u Carmelo Anthony'ego to kwestia tylko i wyłącznie czasu. Głosy dochodzące z Kolorado coraz częściej zdają się potwierdzać teorię, jakoby Melo miałby opuścić Denver i to nawet jeszcze przed rozpoczęciem nowego sezonu.

Póki co, sprawa wygląda tak, że Nuggets cierpliwie wysłuchują ofert ze strony chętnych na pozyskanie ich najlepszego strzelca. Jedno ze źródeł bazujących na doniesieniach z wewnątrz klubu twierdzi, że nie ma wątpliwości, iż prace nad transferem zawodnika są już bardzo zaawansowane, a Ric Bucher z ESPN podaje, że odejście Anthony'ego nie jest kwestią pytania "czy", a "kiedy".

Jaka jest natomiast postawa samego zainteresowanego? Otóż C'Melo póki, co nie wydał żadnych oficjalnych oświadczeń. Mimo wszystko władze Nuggets nie mają już złudzeń, że nie będą w stanie zmienić zdania Anthony'ego ponieważ ten, odkąd klub zatrudnił w roli GM Masai Urijego, nie przeprowadził z władzami żadnych konkretnych rozmów.

Reklama

Sytuacja jest wyjątkowo skomplikowana. Carmelo po zakończeniu nadchodzącego sezonu kończy się kontrakt, jednak patrząc na to co stało się z Toronto i Cleveland po odejściu podczas free agency Chrisa Bosha i LeBrona Jamesa, władze Nuggets chcą uniknąć podobnych scen. Dlatego też wszyscy w Denver chcieliby, aby Anthony został obiektem jakiegokolwiek trade'u do lutego 2011 roku, zanim stanie się wolnym agentem.

Kto zatem jest obecnie najbliżej pozyskania Anthony'ego? Głośno mówi się o NJ Nets, NY Knicks czy nawet Chicago Bulls, jednak póki co, niczego nie możemy przyjąć za pewnik. Na koniec dodam dość interesujący akcent tej sprawy uwieńczony słowami samego Melo. Otóż podczas jednego z show TBS, komik George Lopez pytając go gdzie zamierza grać w przyszłym sezonie usłyszał - "I'm a Nugget. I'm a Nugget, man."

Według serwisu Yahoo coś jest na rzeczy:

1. Derrick Favors (numer drugi draftu 2010 z New Jersey Nets) i Andrei Kirilenko (z Utah Jazz) trafiliby do Denver Nuggets!

2. Carmelo Anthony może trafić do New Jersey Nets pod skrzydła Avery'ego Johnsona i zostać liderem.

3. Devin Harris (obecnie New Jersey Nets) miałby zostać nowym rozgrywającym "Rysi" i trafiłby do Charlotte.

4. Boris Diaw (na co dzień Bobcats) miałby wzmocnić strefę podkoszową Jazz-manów i zagrać obok Paula Millsapa oraz Al'a Jeffersona.

Co z tego wyjdzie? Okaże się wkrótce.

Dyskutuj o NBA na naszym blogu!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje