Reklama

Reklama

Billy Donovan zostanie trenerem Oklahoma City Thunder

Niewiele ponad tydzień po zwolnieniu Scotta Brooksa z funkcji szkoleniowca, Oklahoma City Thunder mają już jego następcę. Będzie nim wymieniany od początku w gronie faworytów Billy Donovan.

Według informacji Adriana Wojnarowskiego z Yahoo Sports, Donovan zwiąże się z klubem z Oklahoma City pięcioletnim kontraktem. Donovan ma za sobą 19 lat pracy w NCAA jako trener drużyny Florida Gators, z którą dwukrotnie zdobył tytuł mistrza NCAA. Jego renomę podkreśla fakt, że obecnie w NBA gra aż 11 zawodników, którzy wyszli spod jego ręki, a łącznie jego uczelnia dostarczyła na zawodowe parkiety 25 graczy. Tylko 6 z nich przeszło na zawodowstwo przed erą Donovana.

Zatrudnienie Donovana ma być jednym z kroków, które mają pomóc w zatrzymaniu w zespole Kevina Duranta. MVP sezonu 2013/14 zostanie bowiem wolnym agentem w 2016 roku i najbliższy sezon ma mu pokazać, że rozwój zespołu idzie w odpowiednim kierunku. Sam Presti, generalny menedżer Thunder, ponoć nie kontaktował się z żadnym z zawodników, ani ich agentów przy podejmowaniu decyzji o zatrudnieniu Donovana. Za to Durant miał wypytać znajomych graczy NBA, którzy grali na uniwersytecie Florida o ich opinię na temat nowego szkoleniowca i otrzymał pozytywne odpowiedzi.

Reklama

Nowy szkoleniowiec Thunder już rok temu mógł pracować w NBA, ale odrzucił propozycje Cleveland Cavaliers i New York Knicks. W 2007 roku podpisał już nawet kontrakt z Orlando Magic, by zostać ich trenerem, ale potem się wycofał i wrócił do pracy na uczelni.

W drużynie Thunder spotka znajome twarze. Sam Presti już rok temu zatrudnił dwóch byłych członków sztabu szkoleniowego Donovana. Mark Saigenault jest trenerem drużyny filialnej Thunder, występującej w lidze NBDL. Z kolei Oliver Winterbone jest zatrudniony jako analityk danych.

Autor: Piotr Zarychta


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje