Reklama

Reklama

49,5 tysiąca dolarów za bilet na siódmy mecz finału NBA!

Bilety na siódmy mecz finału NBA Golden State Warriors - Cleveland Cavaliers osiągają rekordowe ceny, biorąc pod uwagę rywalizację w play-off w ostatnich 16 latach. Najdroższy kosztował 49,5 tys. dol., a średnio za wejściówkę trzeba zapłacić 2792 dol.

Spotkanie, które stawką są mistrzowskie pierścienie sezonu 2015/16, odbędzie się w Oracle Arena w Oakland z niedzieli na poniedziałek polskiego czasu. Transmisja w Canal+ Sport od 2.00. Obrońcy tytułu, Warriors, prowadzili już 3-1, ale przegrali dwa kolejne spotkania.

Do tej pory najdroższy pojedynczy bilet na mecz finału NBA kosztował 37 tys. dol. Tyle trzeba było zapłacić za miejsce przy parkiecie na spotkanie numer cztery finału w 2008 r. między LA Lakers a Boston Celtics ("Jeziorowcy" wygrali całą rywalizację 4-2).

Średnia cena za wejściówkę na spotkanie numer siedem jest o ponad 1000 dol. wyższa od tej, która obowiązywała za bilet w Oracle Arena, gdy rozpoczynały się finały.

Reklama

Do tej pory najdroższe wejściówki na siódmy mecz wielkiego finału były w 2013 r., gdy Miami Heat walczyło z San Antonio Spurs (1346 dol., Miami wygrało 4-3).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje