40 punktów LeBrona Jamesa, wygrana Cavaliers

Kapitalna postawa graczy obwodowych Cavaliers, przy mistrzowskiej postawie LeBrona Jamesa (40 pkt), który mocno poszarpał defensywę Bulls, dając wiele wolnych pozycji swoim kolegom, zapewniła drugą z rzędu wygraną Cleveland.

Gracze Mike'a Browna są tym samym pierwszą ekipą w tegorocznych play off, mającą na koncie dwie wygrane i legitymującą się bilansem 2-0.

Cavaliers do zwycięstwa poprowadził LeBron James, który rzucił 40 punktów. "King James" trafił 16 z 23 rzutów z gry, zebrał osiem piłek i zanotował tyle samo asyst. Gracze trenera Del Negro toczyli wyrównany bój z faworytami tej rywalizacji do końca trzeciej kwarty. Na tablicy widniał wówczas remis 77-77.

Prowadzenie na rzecz jednej z ekip zmieniało się aż 17-krotnie, a 10 razy odnotowano remis.

Kolejne dwanaście minut to jednak popis Jamesa, który w ostatnich ośmiu minutach decydującej odsłony zdobył 15 punktów.

Wśród gości najbardziej wyróżnił się Joakim Noah. 25-letni Francuz zakończył spotkanie z dorobkiem 25 punktów i 13 zbiórek. Z kolei Derrick Rose dołożył 23 "oczka" i 8 razy asystował kolegom.

Bohaterem końcówki obok Jamesa okazał się rezerwowy skrzydłowy Jamario Moon, który zaskoczył mocno rywali swoją serią rzutów za trzy punkty. W sumie zdobył on 12 punktów (4/5 za trzy), w decydującej odsłonie trafił trzy trójki! Gorzej pod względem skuteczności radził sobie były gracz klubu z Ohio - Flip Murray. Zdobył 14 "oczek", ale trafił tylko 5 z 14 rzutów (jak dla mnie wyraźna jest strata Bena Gordona).

Co ciekawe Rose i spółka przez 48 minut stracili tylko 4 piłki ,a mimo tego przegrali. Odpowiedzią Cavs było ponad 56 proc. skuteczności z gry i 50 proc. za trzy!

Popisowymi akcjami podczas tego meczu, nazwałbym dwa bloki Jamesa i efektowne odpowiedzi - wsadami - Denga (20 pkt, 6 zb i 5 as).

Teraz rywalizacja przeniesie się do Chicago, gdzie w czwartek "Bulls" będą starali się zatrzymać pędzącą "Kawalerię". W dotychczasowej historii mają tam najlepszy bilans w całej NBA - wygrali 107 ze 142 spotkań play off.

W drugim poniedziałkowym meczu Denver Nuggets przegrali z Utah Jazz 111:114. W rywalizacji best of seven jest remis 1-1. Bardzo dobre zawody w zespole Jazz rozegrał Deron Williams, który zdobył 33 punkty i zaliczył 14 asyst.

Wyniki poniedziałkowych spotkań I rundy play off ligi NBA:

Konferencja Wschodnia

Cleveland Cavaliers - Chicago Bulls 112:102 (28:22, 24:28, 25:27, 35:25)

Cleveland: James 40 (8 zb, 8 as), Jamison 14, Williams 12 (6 as), Moon 12, Parker 9, O'Neal 8 (7 zb), Delonte West 7, Varejao 7, Hickson 0.

Chicago: Noah 25 (13 zb), Rose 23 (8 as), Deng 20, Murray 14, Gibson 11 (7 zb), Hinrich 5 (6 zb), Miller 4 (7 zb), Johnson 0.

(stan rywalizacji w serii play off 2-0 dla Cavaliers)

Konferencja Zachodnia

Denver Nuggets - Utah Jazz 111:114

(stan rywalizacji w serii play off 1-1)

Przed nami, dzisiejszej nocy na Wschodzie, mecze numer 2: Atlanta Hawks - Milwaukee Bucks i Boston Celtics - Miami Heat.