Wygrała zawody PŚ, a liderka klasyfikacji generalnej wypadła z trasy

​Słowaczka Petra Vlhova triumfując w Kranjskiej Gorze wygrała piąty w tym sezonie slalom alpejskiego Pucharu Świata. Prowadzenie w klasyfikacji generalnej cyklu utrzymała Amerykanka Mikaela Shiffrin, choć nie ukończyła drugiego przejazdu. Polki nie startowały.

Po pierwszym przejeździe Vlhova musiała odrobić 0,08 s straty do prowadzącej Szwajcarki Wendy Holdener. W drugim pojechała perfekcyjnie i wyprzedziła ją o 0,23 s. Trzecie miejsce, ze stratą 1,06, zajęła Szwedka Anna Swenn-Larsson.

"Nie było łatwo dziś wygrać" - przyznała 26-letnia Słowaczka, która w tym sezonie tylko raz nie stanęła na najwyższym stopniu podium w tej konkurencji. W listopadzie w amerykańskim Killington była druga, ustępując Shiffrin.

Narciarstwo alpejskie. Mikaela Shiffrin wypadła z trasy

W niedzielę Amerykanka traciła po pierwszym przejeździe 0,25 s do Holdener i w drugiej próbie jechała bardzo dobrze, ale w końcowym fragmencie trasy zahaczyła nartą o tyczkę.

W klasyfikacji generalnej przewaga Shiffrin nad Vlhovą zmalała do 35 punktów. Słowaczka broni "Kryształowej Kuli".