Wygrał trzecie zawody Pucharu Świata. Wyprzedził drugiego o 0,03!

​Niemiec Linus Strasser wygrał wieczorny slalom alpejskiego Pucharu Świata w austriackim Schladming. Drugie miejsce zajął Norweg Atle Lie McGrath, a trzecie Austriak Manuel Feller. Michał Jasiczek nie ukończył pierwszego przejazdu.

29-letni Strasser odniósł trzecie zwycięstwo pucharowe w karierze, ale pierwsze w tym sezonie. W dwóch przejazdach wyprzedził zaledwie o 0,03 s McGratha, który jadąc z numerem startowym 34 odniósł życiowy sukces. Feller stracił do zwycięzcy 0,39 s. Na podium awansował z 28. miejsca po pierwszym przejeździe.

Drugiego przejazdu nie ukończyli dwaj prowadzący po pierwszym zawodnicy - Szwed Kristoffer Jakobsen i Włoch Giuliano Razzoli.

Narciarstwo alpejskie. Marco Odermatt liderem klasyfikacji generalnej

W klasyfikacji PŚ w slalomie prowadzenie utrzymał dwunasty we wtorek Norweg Lucas Braathen. W generalnej zdecydowanie prowadzi specjalista od konkurencji szybkościowych Szwajcar Marco Odermatt.

Był to ostatni slalom przed rozpoczynającymi się 4 lutego igrzyskami olimpijskimi w Pekinie.