Reklama

Reklama

Susanne Riesch przeszła operację kolana

Niemiecka alpejka Susanne Riesch przeszła operację usunięcia narośli rzepki w lewym kolanie i czeka ją teraz ponad trzytygodniowa przerwa w treningach i startach w Pucharze Świata. Wróci do rywalizacji na stoku najwcześniej w połowie grudnia.

Jeśli powrót do zdrowia nastąpi zgodnie z przewidywaniami lekarzy, być może powalczy o punkty do PŚ we francuskim Courchevel, w slalomie zaplanowanym na 17 grudnia.

Narciarka, która 8 grudnia będzie obchodzić 26. urodziny, w sobotę wystąpiła w slalomie w fińskim Levy, chociaż już w ubiegłym tygodniu narzekała na ból nogi. Był to jej pierwszy start od marca 2011 roku, kiedy w Lenzerheide złamała kość piszczelową. Pół roku później zerwała więzadła w lewym kolanie, w wyniku niefortunnego upadku na treningu. Przeszła po tym dwie operacje i wielomiesięczną rehabilitację.

Riesch jest jedną z najbardziej pechowych alpejek w stawce. Praktycznie nie było sezonu, w którym nie zmagałaby się z kontuzjami. Mimo to od dawna jest zaliczana do czołowych slalomistek. W tej konkurencji dwukrotnie była trzecia w zawodach PŚ w Aare (2009) i Zagrzebiu (2010). Cztery razy zajmowała też miejsce tuż za podium, jednak wszystko w latach 2009-10, przed ostatnimi poważnymi problemami zdrowotnymi.

Susanne to młodsza siostra Marii Riesch-Hoefl, dwukrotnej mistrzyni olimpijskiej z Vancouver (2010) i triumfatorki klasyfikacji generalnej PŚ w sezonie 2010-11.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama