Reklama

Reklama

PŚ w narciarstwie alpejskim. Maryna Gąsienica-Daniel zajęła 11. miejsce w Courchevel

Maryna Gąsienica-Daniel zajęła 11. miejsce w slalomie gigancie Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim w Courchevel. To jeden z najlepszych występów w karierze Polki w PŚ. Wygrała po raz pierwszy w tym sezonie Amerykanka Mikaela Shiffrin.

Zawody pierwotnie miały się odbyć w niedzielę, ale z powodu obfitych opadów śniegu zostały przełożone na poniedziałek.

Duże nadzieje wiązaliśmy z występem Maryny Gąsienicy-Daniel. Polka dobrze spisała się w sobotnim slalomie gigancie. Po pierwszym przejeździe zajmowała wysokie 12. miejsce. W drugim zahaczyła o bramkę, ale uratowała się, żeby nie wypaść z trasy. Ostatecznie uplasowała się na 21. pozycji.

W poniedziałek 26-letnia alpejka potwierdziła, że jest w wysokiej dyspozycji. Zakopianka bez problemów awansowała do drugiego przejazdu z 19. wynikiem. Do prowadzącej Amerykanki Mikaeli Shiffrin straciła 2,54 s.

Reklama

Gąsienica-Daniel świetnie pojechała w decydującym przejeździe. Polka jechała płynnie i powiększyła przewagę nad zawodniczkami, które były za nią w klasyfikacji. Nasza alpejka prowadziła przez pewien czas. Na pozycji liderki zastąpiła ją słynna Włoszka Sofia Goggia. Gąsienica-Daniel przegrała z nią o zaledwie 0,15 s. Polka zajęła ostatecznie 11. miejsce, ale o tym jak świetnie pojechała w drugim przejeździe świadczy fakt, że uzyskała drugi czas tej części rywalizacji. Lepszy wynik osiągnęła tylko Austriaczka Katharina Liensberger.

Zawody wygrała Shiffrin. Słynna Amerykanka o 0,82 s wyprzedziła Włoszkę Federicę Brignone. Trzecie miejsce zajęła Francuza Tessa Worley (+1,09). Gąsienica-Daniel straciła do Shiffrin 2,42 s.

Z wymagającą trasą nie poradziła sobie m.in. liderka klasyfikacji generalnej PŚ Słowaczka Petra Vlhova, która wypadła z trasy w pierwszym przejeździe.

RK

Więcej aktualności sportowych znajdziesz na sport.interia.pl! Kliknij!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje