Reklama

Reklama

Poważny wypadek na treningu przed zjazdem w Kitzbuehel

Słoweniec Andrej Jermann doznał wstrząśnienia mózgu po upadku podczas treningu przed zjazdem alpejskiego Pucharu Świata w Kitzbuehel, który będzie rozegrany w sobotę 26 stycznia. Zawodnik został śmigłowcem przewieziony do szpitala w Innsbrucku.

Bezpośrednio po upadku Jermann nie czuł się źle, został zbadany przez lekarza, który nie widział potrzeby hospitalizacji alpejczyka.

Ale w godzinę po upadku służby medyczne zabezpieczające trasę zostały powiadomione, że zawodnik źle się czuje, ma zawroty głowy.

W tej sytuacji wezwano śmigłowiec ratowniczy, którym został przewieziony do kliniki. Tam dopiero szczegółowe badania wykazały wstrząśnienie mózgu.

34-letni Jermann w alpejskim Pucharze Świata zadebiutował 12 grudnia 1998 w zjeździe we francuskim Val d'Isere. W karierze odniósł dwa zwycięstwa - oba w zjeździe. W 2007 roku triumfował w niemieckim Garmisch-Partenkirchen, a dwa lata później we włoskim Bormio.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama