Reklama

Reklama

Poważna kontuzja Daniela Albrechta

Szwajcarski narciarz alpejski Daniel Albrecht doznał poważnej kontuzji lewego kolana podczas treningu przed zawodami Pucharu Świata w zjeździe w kanadyjskiej miejscowości Lake Louise.

Jako poinformowała szwajcarska federacja, "kontuzja kolana jest skomplikowana, ale głowa nie została naruszona". Narciarza przetransportowano śmigłowcem do odległego o 200 km Calgary.

Albrecht przygotowywał się do pierwszego startu w zjeździe Pucharu Świata od fatalnego wypadku w styczniu 2009 roku na treningu tej samej konkurencji w Kitzbuehel, po którym przez trzy tygodnie pozostawał w stanie sztucznej śpiączki. Szwajcar doznał wtedy wstrząśnienia mózgu z krwotokiem oraz groźnego urazu płuca.

Jedyną konkurencją szybkościową, w której od tego czasu wystąpił, był zjazd do superkombinacji w 2011 roku. W poprzednim sezonie uczestniczył wprawdzie w treningach zjazdu w Lake Louise, ale ze startu w zawodach zrezygnował.

Reklama

Po powrocie na stoki mistrz świata w supekombinacji z 2011 roku i zwycięzca czterech zawodów PŚ nie odnosił już sukcesów. Rywalizował w slalomie gigancie i albo wypadał z trasy, albo nie kwalifikował się do drugiego przejazdu.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL