MŚ w narciarstwie alpejskim: Tessa Worley wygrała slalom gigant

Tessa Worley został mistrzynią świata w slalomie gigancie podczas czempionatu rozgrywanego w szwajcarskim St. Moritz. Francuzka wyprzedziła Amerykankę Mikaelę Shiffrin i Włoszkę Sofię Goggię.

Worley, która prowadziła już po pierwszym przejeździe, nie dała się wyprzedzić w finałowym starcie. Jej łączny czas 2.05,55 min.

Francuzka okazała się lepsza od Shiffrin, która była najlepsza w drugim przejeździe i awansowała o jedną pozycję. Amerykanka ostatecznie straciła 0,34.

Trzecie miejsce na podium zajęła Goggia, która zamieniła się miejscami z Amerykanką. Włoszka była gorsza od Francuzki o 0,74.

Goggia, objawienie obecnego sezonu, po dwóch pechowych występach w końcu zdobyła medal - wcześniej prowadziła z dużą przewagą po zjeździe do kombinacji, ale na początku slalomu wypadła z trasy, natomiast w zjeździe przez błąd w końcówce miejsce na podium przegrała z Amerykanką Lindsey Vonn o 0,07.

Worley, która specjalizuje się w gigancie, powtórzyła swój sukces sprzed czterech lat, kiedy również była mistrzynią świata w tej konkurencji. Wszystkie miejsca na podium Pucharu Świata - 11 zwycięstw oraz po cztery drugie i trzecie pozycje - wywalczyła właśnie w tej konkurencji, której jest liderką w bieżącym cyklu. W St. Moritz wywalczyła drugie złoto, wcześniej w zawodach drużynowych.

Maryna Gąsienica-Daniel - jedyna Polka w stawce - zajęła 32. miejsce.