Mikaela Shiffrin wygrała slalom w Levi

Amerykanka Mikaela Shiffrin wygrała w fińskim Levi w pierwszy w tym sezonie slalom zaliczany do klasyfikacji alpejskiego Pucharu Świata. Druga była Niemka Maria Riesch-Hoefl, a trzecia Słowenka Tina Maze.

Aleksandra Kluś została sklasyfikowana na 66. pozycji. W drugim przejeździe wystartowała czołowa trzydziestka z pierwszego. Rywalizowało 78 zawodniczek.

18-letnia Shiffrin, która w minionym sezonie wywalczyła małą "Kryształową Kulę" w slalomie, była najszybsza w obu przejazdach. W pierwszym zdystansowała Maze i Riesch-Hoefl, natomiast w finałowym Norweżkę Ninę Loeseth i Riesch-Hoefl, która przesunęła się na drugie miejsce.

Zdobywczyni Pucharu Świata w sezonie 2012/2013 w klasyfikacji generalnej, supergigancie, slalomie gigancie i superkombinacji Maze uzyskała dopiero 12. czas drugiego przejazdu. Wystarczyło to jej jednak do utrzymania miejsca na podium.

Było to piąte zwycięstwo Shiffrin w slalomie w cyklu PŚ. Riesch-Hoefl, dwukrotna złota medalistka olimpijska, po raz 73. stanęła na podium zawodów pucharowych (w Levi wygrywała trzykrotnie). Po dwóch zawodach sezonu w klasyfikacji generalnej prowadzi Shiffrin przed Szwajcarką Larą Gut i Austriaczką Kathrin Zettel.