Reklama

Reklama

Mikaela Shiffrin poinformowała o śmierci ojca

Mikaela Shiffrin poinformowała w poniedziałek 3 lutego, że zmarł jej ojciec. 24-letnia Amerykanka to trzykrotna zdobywczyni "Kryształowej Kuli" za zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim.

Zawodniczka napisała na portalu społecznościowym, że śmierć Jeffa Shirrina była "niespodziewana".

"Moja rodzina jest zrozpaczona, nie może zrozumieć nieoczekiwanego odejścia życzliwego, kochającego, opiekuńczego, cierpliwego, wspaniałego ojca" - stwierdziła.

Dwukrotna złota medalistka olimpijska opuściła ostatnie zawody Pucharu Świata w Soczi, tłumacząc, że skupia się na treningu.

W klasyfikacji generalnej sezonu 2019/20 Shiffrin jest liderką, mając 270 punktów przewagi nad Włoszką Federicą Brignone.

Reklama

65-letni Jeff Shiffrin zawsze czekał na córkę na mecie z nieodłącznym aparatem w dłoni.

"Przede wszystkim nauczył nas złotej zasady: bądź miły, pomyśl wcześniej. To będzie ze mną na zawsze. Był stałym fundamentem naszej rodziny i strasznie za nim tęsknimy..." - dodała pięciokrotna mistrzyni świata.

Na razie nie wiadomo, kiedy Mikaela wróci do cyklu Pucharu Świata. W najbliższy weekend w Garmisch-Partenkirchen zaplanowano dwa zjazdy i supergigant.

"Mikaela zostaje w Kolorado, a data jej powrotu do PŚ jest nieznana" - podał amerykański związek.

Alpejski Puchar Świata - kobiety

1.Mikaela Shiffrin(USA)1493
2.Petra Vlhova(Słowacja)1309
3.Federica Brignone(Włochy)1055
4.Ragnhild Mowinckel(Norwegia)880
5.Michelle Gisin(Szwajcaria)874
6.Sofia Goggia(Włochy)873
...
33.Maryna Gąsienica-Daniel(Polska)266
112.Magdalena Łuczak(Palska)11
Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy