Reklama

Reklama

Maryna Gąsienica-Daniel 10. w Kronplatz. To była ważna próba przed IO

Dzisiejsza rywalizacja w ramach PŚ w narciarstwie alpejskim w Kronplatz była - bez najmniejszych wątpliwości - próbą generalną w slalomie gigancie dla zawodniczek, które niebawem rozpoczną walkę o medale na zimowych IO w Pekinie. W zmaganiach tych wzięła również udział Maryna Gąsienica-Daniel, która zakończyła rywalizację jako dziesiąta, tracąc do liderki Sary Hector 1,32 s.

Po współzawodnictwie w Cortina d’Ampezzo narciarki alpejskie nie miały przed sobą przesadnie dalekiej podróży - kolejna rywalizacja PŚ odbyła się bowiem w Kronplatz, również na północy Włoch. Na starcie zameldowało się 66 zawodniczek, z czego 58 zaliczyło w całości trasę w pierwszym przejeździe.

Pod Dolomitami zjawiła się również Maryna Gąsienica-Daniel - we wtorkowe przedpołudnie Polka w swojej pierwszej próbie popisała się bardzo udanym zjazdem i zajęła piąte miejsce z czasem 1.00,63. Najlepiej spisała się z kolei Słowaczka Petra Vlhova, która jako jedyna zeszła z czasem poniżej minuty (59,98 s).

Reklama

PŚ w narciarstwie alpeijskim. Kronplatz: Maryna Gąsienica-Daniel z gorszym wynikiem w drugim zjeździe

O 13.30 rozpoczęła się druga seria zmagań. Nasza zawodniczka poradziła sobie niestety gorzej niż za pierwszym razem i do mety dotarła z czasem 1.04,32, co dało jej sumaryczny wynik 2:04.95. To dało jej koniec końców 10. lokatę przy stracie 1,32 s do liderki.

Zwyciężczynią została Szwedka Sara Hector, która w dwóch próbach uzyskała czas 2.03,63 i w ten sposób dopisała do swojego konta trzeci triumf w gigancie w tym sezonie. Druga była Vlhova (+0,15), a trzecia ubiegłoroczna zwyciężczyni z Kronplatz, Francuzka Tessa Worley (+0,52).

Zawodów nie ukończyły Norweżka Maria Therese Tviberg oraz Austriaczka Stephanie Brunner - obie zaliczyły upadki, na szczęście niegroźne.

PŚ w narciarstwie alpejskim. Kronplatz: Wyniki końcowe zawodów

1. Sara Hector 2.03,63

2. Petra Vlhova +0,15

3. Tessa Worley +0,52

...

10. Maryna Gąsienica-Daniel +1,32 (czas łączny w obu próbach - 2.04,95)

PŚ w narciarstwie alpejskim. Garmisch-Partenkirchen ostatnim gospodarzem zawodów przed IO

W kalendarzu PŚ w narciarstwie alpejskim zostały jeszcze jedne zawody przed startem igrzysk - w Garmisch-Partenkirchen w dniach 29-30 stycznia odbędzie się odpowiednio zjazd oraz supergigant.

Na zimowych IO w Pekinie współzawodnictwo kobiet rozpocznie się od giganta - tę konkurencję przewidziano na 7 lutego. Cztery lata temu w Pjongczangu najlepsza okazała się w niej Shiffrin.

Klasyfikacja PŚ w slalomie gigancie (po 6 z 9 zawodów):

 1. Sara Hector (Szwecja)             462 pkt

 2. Tessa Worley (Francja)            367

 3. Mikaela Shiffrin (USA)            361

Alpejski Puchar Świata - kobiety

1.Mikaela Shiffrin(USA)1493
2.Petra Vlhova(Słowacja)1309
3.Federica Brignone(Włochy)1055
4.Ragnhild Mowinckel(Norwegia)880
5.Michelle Gisin(Szwajcaria)874
6.Sofia Goggia(Włochy)873
...
33.Maryna Gąsienica-Daniel(Polska)266
112.Magdalena Łuczak(Palska)11
Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama