Reklama

Reklama

Lindsey Vonn wraca do rywalizacji w najbliższy weekend

Amerykanka Lindsey Vonn wraca do rywalizacji po kontuzji i wystąpi w najbliższy weekend w zawodach alpejskiego Pucharu Świata w austriackim kurorcie Altenmarkt-Zauchensee. Po raz ostatni kibice na stoku widzieli ją w lutym zeszłego roku.

Czterokrotna triumfatorka klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w listopadzie złamała kość ramieniową i musiała poddać się operacji.

Reklama

"Słowa nie mogą opisać tego, jak jestem podekscytowana. Ostatnie trzy miesiące były dla mnie bardzo trudne. Spędziłam ponad 300 godzin na rehabilitacji, by móc być w pełni zdrową i w końcu móc znowu walczyć" - powiedziała Vonn w wywiadzie dla Eurosportu.

32-letnia Vonn od kilkunastu miesięcy walczy z kontuzjami. To głównie dlatego chciała w tym sezonie skupić się na zjazdach i supergigantach.

Amerykanka doznała kontuzji stawu kolanowego pod koniec lutego i od tego czasu już nie startowała. Jest mistrzynią olimpijską w zjeździe z Vancouver z 2010 roku, cztery razy (2008-10 i 2012) zdobyła także Kryształową Kulę za triumf w klasyfikacji Pucharu Świata.

Ty też możesz pomóc! Czekamy na Twoje wsparcie na pomagam.interia.pl!

Dowiedz się więcej na temat: Lindsay Vonn | narciarstwo alpejskie | Altenmarkt-Zauchensee

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje