Reklama

Reklama

Lindsey Vonn przeszła operację kolana

Jedna z najbardziej utytułowanych obecnie alpejek Lindsey Vonn przeszła operację prawego kolana. 29-letnia Amerykanka już wcześniej ogłosiła, że nie wystąpi w igrzyskach w Soczi (7-23 lutego).

"Operacja się udała, a kolejne wiadomości wkrótce" - napisała na jednym z portali społecznościowych mistrzyni olimpijska z Vancouver w zjeździe.

Po raz pierwszy Vonn zerwała więzadła w kolanie 5 lutego zeszłego roku na trasie supergiganta w mistrzostwach świata w Schladming. Po mozolnej i długiej rehabilitacji, kiedy wydawało się, że wszystko powinno być w porządku, Amerykanka na treningu w Copper Mountain znowu naderwała więzadła - te same co poprzednio.

Mimo wszystko Vonn zagryzła zęby i wzięła udział nawet w zawodach - w Lake Louise i Val d'Isere. Dopiero na początku stycznia się poddała i poinformowała, że z powodu niestabilności kolana musi zrezygnować z walki w igrzyskach.

Reklama

Vonn nie chce jednak tracić czasu, dlatego postanowiła poddać się ponownej operacji tak szybko, jak się dało. Chce bowiem być w pełni zdrowa przed sezonem 2014/15.

Reklama

Reklama

Reklama