Reklama

Reklama

Lindsey Vonn opuściła klinikę w Vail

​Amerykanka Lindsey Vonn, najlepsza alpejka ostatnich sezonów, opuściła w środę klinikę w Vail, do której trafiła w poniedziałek. Nie wiadomo, co było przyczyną hospitalizacji, ani kiedy wróci do treningów narciarskich.

Rzecznik Vonn Lewis Kay poinformował, że w środę narciarka czuła się już dużo lepiej niż dwa dni temu, dlatego mogła opuścić szpital.

"Teraz będzie odpoczywać w domu, a lekarze nie ustają w wysiłkach, by ustalić, co dokładnie wywołało jej kłopoty, by zalecić odpowiednie leczenie. Nie wiadomo, kiedy będzie mogła wrócić w góry i wznowić treningi" - zaznaczył Kay w mailu do agencji Associated Press.

We wtorek Heinz Haemmerle ze sztabu technicznego Vonn poinformował, że nie wróci ona do treningów w ciągu najbliższych dwóch tygodni.

Czterokrotna zdobywczyni "Kryształowej Kuli" dla najlepszej narciarki sezonu opuściła sobotni slalom w fińskiej miejscowości Levi. Trzy tygodnie wcześniej w inauguracyjnym starcie w slalomie gigancie w austriackim Soelden nie zdobyła punktów, bowiem nie dojechała do mety.

W USA przygotowywała się do zaplanowanych na koniec listopada zawodów Pucharu Świata w Aspen.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama