Reklama

Reklama

Lindsey Vonn miała wypadek na treningu

Powracająca do formy czterokrotna triumfatorka Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim Lindsey Vonn miała wypadek podczas treningu w Copper Mountain w Górach Skalistych w stanie Kolorado. Została przewieziona do szpitala - poinformował rzecznik zespołu USA.

Na razie nie wiadomo, czy doszło do odnowienia poważnej kontuzji, której doznała w lutym. Wyniki badania rezonansem magnetycznym nie zostały ujawnione.  

Przed dziewięcioma miesiącami na trasie supergiganta w austriackim Schladming, konkurencji otwierającej 42. mistrzostwa świata, nieszczęśliwie upadła, lądując na krawędzi narty. Badania wykazały zerwania więzadeł prostych i krzyżowych w prawej nodze. Przeszła dwie skomplikowane operacje, po których rozpoczęła intensywną rehabilitację trwającą siedem miesięcy.

29-letnia zawodniczka przygotowująca się do igrzysk w Soczi planowała, iż wystartuje pod koniec listopada w Beaver Creek w zawodach Pucharu Świata. Wcześniej zrezygnowała z inauguracyjnych zawodów PŚ w slalomie gigancie w austriackim Soelden, gdyż uznała, że nie jest do nich dobrze przygotowana.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama