Reklama

Reklama

Lindsey Vonn chce wystartować w igrzyskach w 2018 roku

Amerykańska alpejka Lindsey Vonn zdementowała informacje o planach zakończenia kariery sportowej i zadeklarowała, że chce wystartować w igrzyskach w 2018 roku w południowokoreańskim Pyeongchang.

- Ostatnie tygodnie były dla mnie trudne, musiałam wyleczyć kontuzję, aby nadal kontynuować karierę. Ze zdrowiem jest już zdecydowanie lepiej, po odpoczynku wznawiam treningi do nowego sezonu - powiedziała Vonn.

Złota medalistka olimpijska w zjeździe z Vancouver w 2010 roku i mistrzyni świata 5 lutego 2013 roku upadła na trasie supergiganta podczas mistrzostwa świata w Schladming i doznała zerwania więzadła krzyżowego przedniego i bocznego oraz pęknięcia główki kości piszczelowej.

Uraz był bardzo poważny i na kilka miesięcy wykluczył 29-letnią narciarkę z treningów. Powrót jesienią 2013 roku na alpejskie trasy też nie był udany, musiała kontynuować rehabilitację. To wykluczyło ją ze startów do końca sezonu i z występu w igrzyskach 2014 w Soczi.

Reklama

Teraz Vonn odpoczywa w swoim domu w Beaver Creek, ale już pod koniec kwietnia rozpocznie przygotowania do następnego sezonu.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL