Reklama

Reklama

Ingemar Stenmark: Mikaela Shiffrin wygra ponad 100 zawodów

Otwierający ranking narciarzy alpejskich z największą liczbą zwycięstw w Pucharze Świata Ingemar Stenmark jest przekonany, że Mikaela Shiffrin poprawi jego rekord. - Sądzę, że wygra ponad 100 zawodów - powiedział o Amerykance Szwed.

62-letni dziś Stenmark prowadzi w tym zestawieniu z 86 sukcesami.

23-letnia Shiffrin jest w nim aktualnie piąta, a od Szweda dzieli ją 30 triumfów. Drugie miejsce zajmuje Amerykanka Lindsey Vonn, która występem w trwających właśnie mistrzostwach świata w szwedzkim Aare kończy karierę.

Shiffrin tylko w obecnym sezonie odniosła do tej pory już 13 zwycięstw, a przed tygodniem została mistrzynią globu w supergigancie, choć specjalizuje się głównie w konkurencjach technicznych.

W Aare wystąpi jeszcze w czwartkowym slalomie gigancie oraz sobotnim slalomie i będzie główną kandydatką do złota.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy