Reklama

Reklama

Hoefl-Riesch wybiera się z wizytą do Vonn

Złota medalistka alpejskich mistrzostw świata w superkombinacji Niemka Maria Hoefl-Riesch chce wybrać się po zakończeniu sezonu do USA i odwiedzić Amerykankę Lindsey Vonn, która przechodzi rehabilitację po operacji prawego stawu kolanowego.

5 lutego 2013 roku, pierwszego dnia alpejskich mistrzostw świata w austriackim Schladming, Vonn uległa groźnemu wypadkowi na trasie supergiganta. Na środkowym odcinku trasy, po dłuższym skoku, wylądowała na wewnętrznej krawędzi prawej narty i upadła. Nie była w stanie się podnieść ze śniegu, śmigłowiec medyczny zabrał ją bezpośrednio ze stoku od razu do pobliskiego szpitala.

Lekarze stwierdzili zerwanie więzadła krzyżowego i bocznego oraz pęknięcie główki kości piszczelowej. 28-letnia Amerykanka nie zdecydowała się na operację w Europie, dwa dni później poleciała do USA, gdzie 11 lutego poddała się zabiegowi w szpitalu w Vail (stan Kolorado).

Reklama

"Operacja zakończyła się sukcesem, a rehabilitacja pomoże Lindsey powrócić do pełnej sprawności" - oświadczył lekarz kobiecej reprezentacji USA William Sterett.

Hoefl-Riesch przyznała, że na razie nie otrzymała od Vonn oficjalnego zaproszenia, ale potwierdziła, że obie alpejki pisały ostatnio do siebie e-maile, w których umówiły się wstępnie na spotkanie wiosną tego roku.

Nie wiadomo na razie, kiedy Vonn będzie mogła wrócić do treningów. Lekarze nieoficjalnie przewidują, że nastąpi to za około osiem miesięcy. Vonn, 59-krotna zwyciężczyni zawodów Pucharu Świata, chce wystąpić w przyszłorocznych igrzyskach olimpijskich w rosyjskim Soczi.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL