Reklama

Reklama

Henrik Kristoffersen trenował z młodymi polskimi alpejczykami

- Z jazdy na nartach trzeba mieć przede wszystkim frajdę, ale i też bardzo ciężko pracować - radził młodym narciarzom KS Beskidy Bielsko-Biała Norweg Henrik Kristoffersen, zwycięzca Pucharu Świata w slalomie. W treningu na Kasprowym Wierchu udział wzięło 40 osób.

Narciarze z KS Beskidy wygrali międzynarodowy konkurs fotograficzny "Band of Heroes" organizowany w związku z wprowadzeniem nowej linii nart przez firmę Rossignol. Zdjęcie miało przedstawiać klub narciarski. W otwartym internetowym głosowaniu konkurs wygrał klub z Bielska-Białej. Nagrodą był m.in. trening ze wskazaną gwiazdą. Wybrano właśnie Kristoffersena.

Środowy trening przeprowadzono w Kotle Gąsienicowym przy pięknej słonecznej pogodzie i w bardzo dobrych warunkach śniegowych. Zapytany, jak podobała mu się jazda młodych zawodników Norweg stwierdził, że trudno dziś oceniać np. ich technikę.

Reklama

"Są bardzo młodzi, więc ciężko dziś coś na ten temat powiedzieć, ale jeżeli będą mieli z jazdy na nartach frajdę, będą ciężko pracowali, wykażą dużo cierpliwości, nie dadzą się stresowi a także - co niestety w sporcie konieczne - nauczą się przegrywać, to na pewno wielu z nich ma szansę zostać w przyszłości świetnymi alpejczykami".

Dla młodych narciarzy spotkanie ze swoim idolem było wielkim przeżyciem. "Myślę, że możemy się od niego wiele nauczyć. Pokazał nam co robimy dobrze, a co źle. Doradził też jak to poprawić" - powiedziała dwunastoletnia Ania Sędłak.

Zosia Dzida stwierdziła, że przed spotkaniem zastanawiała się czy Kristoffersen jest sympatyczny. "Okazało się, że jest bardzo fajny. Podobało mi się np. gdy powiedział, że nartami trzeba się przede wszystkim cieszyć. No i chyba wiele się dziś od niego nauczyłam" - podkreśliła dziesięciolatka.

"Pierwszy raz jeździłem na Kasprowym Wierchu. Było fajnie i do tego tyle tu prawdziwego śniegu" - cieszył się zawodnik z najmłodszej grupy wiekowej biorącej udział w treningu, siedmioletni Antek Piazza.

Zapytany, czy jest zadowolony z możliwości spotkania z utytułowanym Norwegiem stwierdził krótko: "Sama radość".

Trening swoich kolegów z brązowym medalistą ZIO w Soczi obserwowali też m.in. zawodnicy zakopiańskich klubów prowadzonych przez byłych reprezentantów Polski w narciarstwie alpejskim Małgorzatę Tlałkę-Długosz, Agnieszkę Gąsienicę-Daniel i Jakuba Ilewicza.

Kristoffersen urodził się 2 lipca 1994 roku w Norwegii. Od początku swojej kariery specjalizował się w slalomie i gigancie. Jako junior stawał na podium mistrzostw świata ośmiokrotnie (6 złotych i 2 srebrne medale). W Pucharze Świata zadebiutował w 2012 roku.

Dwa lata później w Soczi był trzeci w slalomie, stając się najmłodszym w historii medalistą igrzysk w narciarstwie alpejskim.

W sezonie 2015/2016 Norweg zdobył małą Kryształową Kulę za zwycięstwo w klasyfikacji generalnej slalomu. Na dziesięć startów stanął na podium aż ośmiokrotnie, w tym sześć razy na najwyższym stopniu. W sumie Kristoffersen ma na swoim koncie 23 podia Pucharu Świata, w tym 10 zwycięstw.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama