Reklama

Reklama

Gąsienica-Daniel z dobrym pierwszym zjazdem w Kronplatz. Polka tuż za podium

Zawody PŚ w narciarstwie alpejskim odbywające się we włoskim Kronplatz są dla ich uczestniczek próbą generalną w slalomie gigancie przed zimowymi igrzyskami w Pekinie. Na starcie pierwszego zjazdu, który rozpoczął się o 10.30, stanęła też Maryna Gąsienica-Daniel. Polka z czasem 1:00.63 zajęła piąte miejsce i teraz oczekiwać będzie na swoją kolejną próbę.

Maryna Gąsienica-Daniel swojego poprzedniego występu w zawodach PŚ w narciarstwie alpejskim nie mogła zaliczyć do udanych - nasza reprezentantka już na samym początku zmagań wypadła z trasy w Cortina d’Ampezzo. Na szczęście Polce nic się nie stało, natomiast znacznie groźniej wyglądał upadek Sofii Goggii, która także nie ukończyła zjazdu.

Teraz przed Gąsienicą-Daniel próba generalna w slalomie gigancie przed IO - o godz. 10.30 rozpoczęła się pierwsza seria zjazdowa w Kronplatzu, do której narciarka (jedyna "Biało-Czerwona" w stawce) przystąpiła z 10. numerem startowym. Urodzona w Zakopanem sportsmenka zaliczyła trasę dokładnie w czasie 1:00.63.

Reklama

PŚ w narciarstwie alpejskim. Kronplatz: Maryna Gąsienica-Daniel z dobrym występem w pierwszym zjeździe

Co istotne, z powodu drobnych problemów technicznych na trasie Polka została przytrzymana nieco dłużej na starcie, na szczęście nie wpłynęło to specjalnie na jej koncentrację i wystarczająco pewnie zmierzyła się ze swoim zadaniem.

To dało jej ostatecznie piąte miejsce po pierwszej serii zjazdów. Najlepsza okazała się Słowaczka Petra Vlhova, która wystartowała zresztą jako pierwsza - uzyskała ona czas 59.98, będąc jedyną uczestniczką zmagań, która zeszła poniżej jednej minuty.

Drugie miejsce zajęła Szwedka Sara Hector (+0.34), a trzecie Amerykanka Mikaela Shiffrin (+0.59). Gąsienica-Daniel do Vlhovej straciła 0.65 s.

PŚ w narciarstwie alpejskim. Kronplatz: Maryna Gąsienica-Daniel czeka na kolejną próbę

Polkę drugi zjazd w Kronplatz czeka o godz. 13.30.

We włoskiej rywalizacji zabrakło dziś m.in. Lary Gut-Behrami. Szwajcarka postanowiła skupić się na indywidualnych przygotowaniach do igrzysk olimpijskich w Pekinie.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy