Reklama

Reklama

Carlo Janka opuści inauguracyjne zawody w Soelden

26-letni Szwajcar Carlo Janka, mistrz olimpijski w slalomie gigancie z igrzysk w Vancouver (2010), opuści rywalizację w tej konkurencji, która 27 października w austriackim Soelden otworzy sezon Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim.

W ostatnim sezonie Janka ukończył tylko jedne zawody w gigancie i to jako 24. w stawce w Beaver Creek. Zgodnie z nowymi przepisami musiałby w Soelden wystartować z odległym numerem 48., zgodnym z jego pozycją na zakończenie rywalizacji w tej konkurencji w poprzednim sezonie. Narciarz uznał, że to mija się z celem, bo szybka jazda po zniszczonej już trasie jest ryzykowna.

To oznacza, że pierwszy start najlepszego alpejczyka świata w sezonie 2008/09 nastąpi dopiero 30 listopada w zjeździe w kanadyjskim Lake Louise.

Janka po zdobyciu olimpijskiego złota w Vancouver zmagał się z licznymi kontuzjami i urazami, a także wyraźną zniżką formy. Jednak teraz przygotowuje się poważnie do startu na kolejnych igrzyskach, które w lutym odbędą się w Soczi.

Zawodnik pochodzący z Obersaxen odniósł dziewięć pucharowych zwycięstw, z czego cztery w slalomie gigancie, trzy w zjeździe i dwa w kombinacji alpejskiej. W dorobku ma też tytuł mistrza świata w gigancie oraz brązowy medal w zjeździe, wywalczone w 2009 roku w Val d'Isere.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje