Reklama

Reklama

Anna Fenninger kontuzjowana. Ze stoku zabrał ją helikopter

Zdobywczyni Kryształowej Kuli w narciarstwie alpejskim Anna Fenninger, miała poważny wypadek na stoku w Soelden, gdzie w weekend wystartuje nowy sezon. Zawodniczka została przetransportowana helikopterem prosto do szpitala.

Już w sobotę rusza alpejski Puchar Świata. Tradycyjnie, pierwsze zawody odbędą się w malowniczym Soelden w austriackim Tyrolu. Od kilku dni na miejscu jest już światowa czołówka, która przygotowuje się do pierwszego startu w sezonie.

Oczywiście nie mogło zabraknąć Anny Fenninger, która w tym sezonie miała bronić Kryształowej Kuli. Austriaczka prawdopodobnie zerwała więzadła krzyżowe i natychmiast została przetransportowana helikopterem do kliniki w Innsbrucku.

Po badaniach okazało się, że doszło do bardzo poważnych uszkodzeń. Nie dość, że Fenninger ma zerwane więzadła krzyżowe, to do tego oderwała się rzepka. Uszkodzone zostały też więzadła poboczne. Urazy są także w prawym kolanie. Już wiadomo, że w najbliższym sezonie tej zawodniczki zabraknie na narciarskim stoku. Jeszcze dziś ma ona przejść operację w Hochrum.

Reklama

Mistrzyni olimpijska z Soczi i trzykrotna mistrzyni świata już pod koniec września skarżyła się na problemy z kolanem. Musiała nawet wówczas przerwać treningi. Wróciła do nich dopiero w ubiegłym tygodniu.

Zawody Pucharu Świata w Soelden będzie można oglądać na antenie Eurosportu.

Plan relacji w Eurosporcie:

Sobota: 11.45 - 1. przejazd kobiet (z odtworzenia), 12.30 - 2. przejazd kobiet (na żywo)

Niedziela: 9.15 - 1. przejazd mężczyzn (na żywo), 12.15 - 2. przejazd mężczyzn (na żywo)

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL