Reklama

Reklama

Anna Fenninger grozi odejściem z austriackiej federacji

Trzykrotna mistrzyni świata i złota medalistka olimpijska z Soczi Anna Fenninger zagroziła odejściem z austriackiej federacji (OeSV). 25-letnia triumfatorka ostatniej edycji Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim stanęła w ten sposób w obronie swojego agenta.

Fenninger nie po raz pierwszy popadła w konflikt z OeSV, a wcześniej powodem spięć również był reprezentujący narciarkę Klaus Kaercher. Jak donosi dziennik "Sportwoche", zawodniczka przesłała do federacji e-mail, w którym zdecydowanie sprzeciwiła się żądaniu zakończenia współpracy z menedżerem.

"Uważam to wymaganie za wysoce niestosowne, żeby nie powiedzieć, że to próba wymuszenia. Prędzej zakończę karierę niż je spełnię" - napisała Fenninger w wiadomości zaadresowanej m.in. do prezesa związku Petera Schroecksnadela i dyrektora sportowego Hansa Puma.

Reklama

Ponadto narciarka oczekuje w ciągu trzech dni odpowiedzi od federacji na podniesioną w piśmie kwestię finansowania. Tak szybko reakcja prawdopodobnie nie nastąpi, ponieważ Schroecksnadela nie ma obecnie w kraju.

"Kolejne cięcia są nie do zaakceptowania ze sportowego punktu widzenia" - uważa Fenninger tegoroczna mistrzyni świata z Beaver Creek w slalomie gigancie oraz w supergigancie.

Cztery lata wcześniej wygrała też superkombinację w Garmisch-Partenkirchen. Jedyne dotychczas olimpijskie złoto wywalczyła w Soczi w supergigancie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama