Reklama

Reklama

Alpejskie MŚJ - w składzie polskiej ekipy dwoje olimpijczyków z Soczi

W środę alpejczycy rozpoczną walkę o medale mistrzostw świata juniorów, których gospodarzem będzie słowacki ośrodek narciarski Jasna w Tatrach. Dwoje przedstawicieli polskiej ekipy, która liczy 13 zawodników, brało udział w igrzyskach w Soczi.

W olimpijskich zmaganiach uczestniczyli Maryna Gąsienica-Daniel i Michał Jasiczek. Zawodniczka MUKS Śmig Zakopane w slalomie gigancie zajęła 32. miejsce, a w supergiganta i slalomu nie ukończyła, a przedstawiciel SNA SKI Team Zakopane z kolei uplasował się na 24. pozycji w slalomie, głównie dzięki temu, że wielu narciarzy wypadło z trasy.

Reklama

Jasna jest ważnym elementem w staraniach Krakowa o organizację zimowych igrzysk w 2022 roku. W przypadku wyboru tej kandydatury konkurencje zjazdowe w narciarstwie alpejskim rozgrywane byłyby właśnie na Słowacji.

Ośrodek ten po raz drugi będzie gospodarzem mistrzostw globu juniorów. Dotychczas odbyły się tam także m.in. dwie uniwersjady i mistrzostwa Europy juniorów.

Na liście zgłoszeń do rozpoczynającej się w środę imprezy, która potrwa do 6 marca, znajdują się też przedstawiciele egzotycznych zakątków świata takich, jak Kajmany i Jamajka.

Skład reprezentacji Polski na alpejskie Mistrzostwa Świata Juniorów:

kobiety

Maryna Gąsienica-Daniel (MUKS Śmig Zakopane), Sabina Majerczyk (LKS Poroniec Poronin), Katarzyna Wąsek (SS-R Czantoria Ustroń), Magdalena Kłusak (AZS Zakopane), Anna Kolasa (KS Firn Zakopane), Iwona Kohut (Szusujmy Razem Bielsko-Biała)

mężczyźni

Michał Jasiczek (SNA SKI Team Zakopane), Adam Chrapek (KS Wisła Ustronianka), Paweł Starzyk (SNPTT Zakopane), Paweł Babicki (WTS Deski Warszawa), Paweł Jaksina (UKS De La Salle Gdańsk), Sylwester Latusek (MKS Skrzyczne Szczyrk), Maciej Góra (AZS AWF Katowice)

Program zawodów:

26.02, środa - superkombinacja mężczyzn

27.02, czwartek - slalom gigant kobiet

28.02, piątek - slalom kobiet

01.03, sobota - zjazd mężczyzn

03.03, poniedziałek - superkombinacja kobiet

04.03, wtorek - slalom gigant mężczyzn

05.03, środa - slalom mężczyzn

06.03, czwartek - zjazd kobiet

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje