​Alpejskie MŚ. Złoty medal Marco Schwarza w kombinacji

Austriak Marco Schwarz wygrał kombinację alpejskich mistrzostwa świata we włoskiej Cortinie d'Ampezzo. Zaledwie o 0,04 wyprzedził broniącego tytułu Francuza Alexisa Pinturault, a brązowy medal zdobył Szwajcar Loic Meillard.

Zarówno Pinturault, jak i Schwarz nadspodziewanie dobrze zaprezentowali się w pierwszej części kombinacji - supergigancie, w którym uzyskali odpowiednio drugi i piąty rezultat. Austriak tracił do Francuza 0,32 s, co zapowiadało duże emocje w slalomie.

Schwarz jest liderem klasyfikacji Pucharu Świata w tej konkurencji, co potwierdził, uzyskując najlepszy wynik finałowego przejazdu i zapewniając sobie pierwszy złoty medal w karierze.

Bardzo bliski sprawienia sensacji był prowadzący po supergigancie James Crawford. 23-letni Kanadyjczyk uzyskał piąty czas slalomu i do medalu zabrakło mu tylko 0,21 s.

W rozegranej także w poniedziałek kombinacji kobiet triumfowała Amerykanka Mikaela Shiffrin, a Maryna Gąsienica-Daniel zajęła 12. miejsce.