Reklama

Reklama

Alpejskie MŚ: Szwajcaria wygrała zawody drużynowe

Szwajcaria wygrała zawody drużynowe mistrzostw świata w narciarstwie alpejskim w szwedzkim Aare. W finale pokonała Austrię, która startowała bez swojego najlepszego zawodnika Marcela Hirschera. Brązowy medal zdobyły Włochy, wygrywając w małym finale z Niemcami.


Zawody drużynowe, w których rywalizowano parami w slalomie równoległym, były bardzo emocjonujące. Kilka pojedynków kończyło się remisami 2:2 i o zwycięstwie decydowała suma czasów. Tak było m.in. w finale, w którym w rozstrzygającym przejeździe Ramon Zenhaeusern pewnie pokonał Marco Schwarza. W drużynie Szwajcarów, mistrzów olimpijskich z Pjongczangu, startowali także Wendy Holdener, Aline Danioth i Daniel Yule.

Wcześniej z brązowego medalu cieszyli się już Niemcy, ale po dyskwalifikacji Daniela Strassera, który źle pokonał jedną z bramek, przypadł on Włochom. Decydujący był ostatni, czwarty przejazd. Chociaż rywal Strassera Alex Vinatzer nie dojechał w nim do mety, to punkt przyznano alpejczykom z Italii, dzięki czemu wygrali 3:1.

Reklama

Po siedmiu z 11 konkurencji mistrzostw Austriacy pozostają bez złotego medalu. Faworytem slalomu i slalomu giganta jest jednak Hirscher, a jego porażka w którejś z tych konkurencji byłaby niespodzianką.

W Aare na podium nie stanęli medaliści poprzednich mistrzostw w zawodach drużynowych - Francja, Słowacja i Szwecja.

W środę w mistrzostwach jest dzień przerwy. W czwartek o medale będą rywalizował kobiety w slalomie gigancie. Na starcie stanie Maryna Gąsienica-Daniel.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy