​Alpejskie MŚ. Pinturault prowadzi na półmetku slalomu giganta

Francuz Alexis Pinturault prowadzi po pierwszym przejeździe slalomu giganta alpejskich mistrzostw świata w Cortinie d'Ampezzo. 0,4 s. traci do niego Włoch Luca de Aliprandini, a 0,56 Niemiec Alexander Schmid. Drugi przejazd rozpocznie się o godz. 13.30.

Prowadzenie Pinturault nie jest niespodzianką. Francuz jest liderem Pucharu Świata w tej konkurencji, a w Cortinie d'Ampezzo zdobył już dwa medale - brązowy w supergigancie i srebrny w kombinacji. W piątek ma duże szanse na kolejny, bowiem jego najgroźniejszy rywal Szwajcar Marco Odermatt wypadł z trasy.

W czwartek o medale w tej konkurencji rywalizowały kobiety. Bardzo dobrze zaprezentowały się Polki - Maryna Gąsienica-Daniel zajęła szóste miejsce, a debiutująca w imprezie tej rangi Magdalena Łuczak była 19. Zwyciężyła Szwajcarka Lara Gut-Behrami.

Dowiedz się więcej na temat: Alexis Pinturault