Reklama

Reklama

​Alpejskie MŚ. Norwegia wygrała zawody drużynowe

Norwegia wygrała zawody drużynowe alpejskich mistrzostw świata w Cortinie d'Ampezzo. W finale pokonała Szwecję 3:1. Brązowy medal zdobyły Niemcy po zwycięstwie z broniącą tytułu Szwajcarią.

Zawody drużynowe odbywają się na trasie slalomu równoległego, z udziałem czterech uczestników z każdej z drużyn (dwóch mężczyzn i dwóch kobiet). W przypadku remisu 2:2 o zwycięstwie decydowały czasy przejazdów i właśnie one przesądziły o brązowym medalu Niemców w małym finale.

Zawody drużynowe nie są uznawane za bardzo prestiżowe, dlatego w wielu zespołach brakowało najlepszych slalomistów, przygotowujących się do konkurencji indywidualnych. Na start zdecydowała się m.in Szwajcarka Wendy Holdener, która we wtorek dosyć niespodziewanie nie zdobyła medalu w indywidualnym slalomie równoległym. W środę wygrała wszystkie swoje przejazdy, ale do podium to nie wystarczyło.

Podobnie jak we wtorek tor czerwony był zdecydowanie szybszy od niebieskiego. Dlatego wiele spotkań kończyło się remisami 2:2 i o zwycięstwie decydowały czasy przejazdów.

W czwartek w Cortinie d'Ampezzo odbędzie się slalom gigant kobiet z udziałem specjalizującej się w tej konkurencji Maryny Gąsienicy-Daniel.

wyniki zawodów drużynowych:

1. Norwegia (Thea Louise Stjernesund, Sebastian Foss-Solevaag, Kristina Riis-Johannessen,
             Fabian Wilkens Solheim, rez. Kristin Lysdahl)
2. Szwecja (Estelle Alphand, Kristoffer Jakobsen, Sara Hector, Mattias Roenngren
            rez. Jonna Luthman, William Hansson)
3. Niemcy (Emma Aicher, Stefan Luitz, Andrea Filser, Alexander Schmid,
           rez. Lena Duerr, Linus Strasser)
4. Szwajcaria
5. Austria
6. USA
7. Kanada
8. Włochy

Reklama


Dowiedz się więcej na temat: Alpejskie MŚ

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje