Reklama

Reklama

Alpejskie MŚ: Niemcy z Hoefl-Riesch, Rebensburg i Neureutherem

Niemiecki związek narciarski ogłosił skład 12-osobowej reprezentacji na alpejskie mistrzostwa świata, które w dniach 5-17 lutego odbędą się w austriackim Schladming. Jej liderami będą Maria Riesch-Hoefl, Viktoria Rebensburg oraz Felix Neureuther.

28-letnia Riesch-Hoefl to najlepsza alpejka sezonu 2010/11. Obecnie z dorobkiem 806 punktów jest wiceliderką klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, w której ustępuje tylko zdecydowanie najlepszej w stawce Słowence Tinie Maze (1694 pkt).

Niemka jest jedną z najbardziej wszechstronnych zawodniczek, a na koncie ma tytuł mistrzyni olimpijskiej w kombinacji i slalomie, wywalczone w 2010 roku w Vancouver. W MŚ zdobyła dotychczas jeden złoty medal w slalomie w Val d'Isere (2009) oraz dwa brązowe w zjeździe i supergigancie w rodzinnym Garmisch-Partenkirchen (2011).

W PŚ odniosła dotychczas 24 zwycięstwa, w każdej z alpejskich konkurencji, poza slalomem gigantem. Ten ostatni jest domeną 23-letniej Rebensburg, która była najlepsza na ostatniej olimpiadzie w Vancouver. Właśnie w tej konkurencji odnotowała osiem ze swoich dziesięciu triumfów pucharowych.

Reklama

Natomiast 28-letni Neureuther przeżywa ostatnio drugą młodość. Z czterech zwycięstw w PŚ dwa odniósł w styczniu - w prestiżowym slalomie w Wengen i slalomie równoległym w Monachium. W tym sezonie trzykrotnie stawał na drugim stopniu podium, a raz na najniższym.

Jest wyliczany w gronie najpoważniejszych kandydatów do medali właśnie w najwolniejszej z technicznych konkurencji.

Skład reprezentacji Niemiec na MŚ 2013:

kobiety

Maria Riesch-Hoefl, Viktoria Rebensburg, Lena Duerr, Christina Geiger, Veronique Hronek, Gina Stechert

mężczyźni

Felix Neureuther, Fritz Dopfer, Stephan Keppler, Stefan Luitz, Philipp Schmid, Tobias Stechert

Reklama

Reklama

Reklama