Reklama

Reklama

Alpejskie MŚ. Mikaela Shiffrin zdobyła złoto w supergigancie. Maryna Gąsienica-Daniel nie ukończyła

Pierwszy komplet medali mistrzostw świata w narciarstwie alpejskim w szwedzkim Aare rozdany. Złoto w supergigancie zdobyła Amerykanka Mikaela Shiffrin. Groźnie wyglądający wypadek miała jej rodaczka Lindsey Vonn, która po tych MŚ kończy sportową karierę. Jedyna w stawce reprezentantka Polski Maryna Gąsienica-Daniel nie ukończyła konkurencji.

Jedną z głównych faworytek supergiganta była Amerykanka Mikaela Shiffrin. 23-letnia alpejka w tym sezonie dzieli i rządzi w Pucharze Świata. Shiffrin w połowie trasy wykonała skok i ledwo zmieściła się na trasie. Ten błąd na pewno kosztował ją ułamki sekund. Na mecie jednak uzyskała najlepszy czas. O zaledwie 0,02 s wyprzedziła dotychczasową liderkę Włoszkę Sofię Goggię. 51 centymetrów - o tyle lepsza była Shiffrin.

Tuż po niej na trasę ruszyła jej rodaczka Lindsey Vonn. Słynna Amerykanka już wcześniej zapowiedziała, że po MŚ w Aare kończy sportową karierę. Dwukrotna mistrzyni świata nie tak wyobrażała sobie występ w supergigancie, w którym zdobyła złoto w 2009 roku w Val d'Isere. Vonn podczas skoku zahaczyła o tyczkę i spadła głową w dół. 34-letnia Amerykanka zatrzymała się na siatkach ochronnych. Upadek wyglądał groźnie. Natychmiast znalazły się przy niej służby medyczne. Na szczęście Vonn o własnych siłach zjechała. Na mecie pozdrowiła publiczność, ale widać było wyraźnie, że jest mocno zawiedziona.

Reklama

Na mecie meldowały się kolejne zawodniczki, a na czele wciąż była Shiffrin. I tak zostało do końca. Różnice w czołówce były minimalne. Goggia, która zdobyła srebrny medal straciła do triumfatorki 0,02 s, a trzecia Szwajcarka Corinne Suter 0,05 s. Słabo zaprezentowała się mistrzyni olimpijska w tej konkurencji z Pjongczangu Ester Ledecka. Czeszka pojechała wolniej od Shiffrin o 2,80 s.

Z 34. numerem wystartowała Maryna Gąsienica-Daniel. Polka jechała w okolicach 20. miejsca, ale wypadła z trasy i nie ukończyła przejazdu.

Maryna Gąsienica-Daniel jest jedyną reprezentantką Polski, która została zgłoszona do MŚ w Aare. Zakopianka największe szanse na dobry wynik ma w slalomie gigancie. W tej konkurencji czuje się najlepiej i dwukrotnie w tym sezonie zdobywała punkty Pucharu Świata. Ostatnio w słoweńskim Mariborze zajęła 18. miejsce w slalomie gigancie.

Wyniki supergiganta MŚ w Aare:

1. Mikaela Shiffrin (USA) czas 1.04,89
2. Sofia Goggia (Włochy) strata 0,02 s
3. Corine Suter (Szwajcaria) +0,05
4. Viktoria Rebensburg (Niemcy) +0,07
5. Nadia Fanchini (Włochy) +0,14
6. Ragnhild Mowinckel (Norwegia) +0,16
7. Francesca Marsaglia (Włochy) +0,24
8. Ilka Stuhec (Słowenia) +0,26
9. Lara Gut-Behrami (Szwajcaria) +0,48
10. Federica Brignone (Włochy) +0,54

Dowiedz się więcej na temat: Maryna Gąsienica-Daniel

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje