Reklama

Reklama

Alpejskie MŚ. Maryna Gąsienica-Daniel siódma po pierwszym przejeździe w slalomie gigancie

Maryna Gąsienica-Daniel zajmuje siódme miejsce po pierwszym przejeździe slalomu giganta alpejskich mistrzostw świata w Cortinie d'Ampezzo. Magdalena Łuczak uzyskała 25. czas. Na półmetku prowadzi Amerykanka Mikaela Shiffrin. Drugi przejazd o godz. 13.30.

Mająca szansę na siódmy w karierze złoty medal mistrzostw świata Shiffrin zaledwie o 0,02 s wyprzedza rodaczkę Ninę O'Brien, która jeszcze nigdy nie była w czołowej "10" zawodów Pucharu Świata w tej konkurencji. O 0,08 wolniej od liderki trasę przejechała zajmująca trzecie miejsce Szwajcarka Lara Gut-Behrami.

Gąsienica-Daniel, która w tym sezonie jest w życiowej formie, traci do Shiffrin 0,57 s. Polka wyprzedza kilka faworytek giganta, m.in. dziewiątą Francuzkę Tessę Worley czy 11. Słowaczkę Petrę Vlhovą.

Świetnie pojechała 19-letnia Łuczak, która w tym sezonie z dobrej strony zaprezentowała się w Pucharze Europy. Do Shiffrin straciła 3,07, co dało jej 25. miejsce.

Reklama

Na trasie doszło do sporej liczby upadków, na szczęście większość z nich nie była specjalnie groźna. W pewnym momencie doszło nawet do sytuacji, w której upadki zaliczały trzy kolejne zawodniczki Ana Bucik, Franziska Gritsch oraz Valerie Grenier.


Dowiedz się więcej na temat: Maryna Gąsienica-Daniel | narciarstwo alpejskie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje