Reklama

Reklama

Alpejskie MŚ. Maryna Gąsienica-Daniel daleko w zjeździe do kombinacji

Maryna Gąsienica-Daniel zajęła 32. miejsce w zjeździe do kombinacji mistrzostw świata w narciarstwie alpejskim w szwedzkim Aare. Najlepsza okazała się Austriaczka Ramona Siebenhofer. Slalom rozpocznie się o godz. 16.15.

Gąsienica-Daniel nie czuje się najlepiej w zjeździe i to było widać na trasie w Aare. Straciła do najlepszej Austriaczki Ramony Siebenhofer 2,58 s.

Drugą lokatę, zaledwie 0,01 s za Siebenhofer, zajęła Słowenka Ilka Stuhec. Na trzeciej pozycji, również z niewielką stratą, uplasowała się Norweżka Ragnhild Mowinckel (strata 0,06 s).

Na starcie stanęła Lindsey Vonn, która w supergigancie miała groźnie wyglądający upadek. Słynna Amerykanka zajęła ósme miejsce ex aequo ze Słowaczką Petrą Vlhovą. Vonn zapowiedziała już wcześniej, że po MŚ kończy sportową karierę.

Z występu w kombinacji zrezygnowała rodaczka Vonn Mikaela Shiffrin. "To była trudna decyzja, ale ze sztabem szkoleniowym zdecydowaliśmy, że powinnam się wyłącznie skoncentrować na slalomie i gigancie" - powiedziała Shiffrin. Liderka klasyfikacji generalnej PŚ w Aare została mistrzynią świata w supergigancie.

Reklama

Wyniki zjazdu do kombinacji:

1. Ramona Siebenhofer (Austria)          1.12,71

2. Ilka Stuhec (Słowenia)                1.12,72

3. Ragnhild Mowinckel (Norwegia)         1.12,77

4. Corinne Suter (Szwajcaria)            1.13,05

5. Wendy Holdener (Szwajcaria)           1.13,13

6. Federica Brignone (Włochy)            1.13,31

...

32. Maryna Gąsienica-Daniel (Polska)     1.15,29

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy