Reklama

Reklama

Alpejskie MŚ - Kueng złotym medalistą w zjeździe

Szwajcar Patrick Kueng zdobył w amerykańskim Beaver Creek złoty medal w zjeździe w mistrzostwach świata w narciarstwie alpejskim. Wyprzedził o 0,24 s Amerykanina Travisa Ganonga i o 0,31 s swojego rodaka Beata Feuza.

Rywalizacja w "królewskiej" konkurencji, jaką jest zjazd, zakończyła się niespodziewanymi rozstrzygnięciami. Najlepszy okazał się 31-letni Kueng, który do tej pory wygrał w tej konkurencji tylko jedne zawody Pucharu Świata, w ubiegłym sezonie w Wengen. Przed dwoma laty w mistrzostwach w Schladming był siódmy.

Jeszcze mniej sukcesów ma Ganong. Także wygrał tylko jeden zjazd w PŚ (w grudniu ubiegłego roku w Santa Caterina), ale swoje duże możliwości zasygnalizował piątym miejscem w igrzyskach w Soczi. Godnie zastąpił faworyta miejscowych kibiców Bode Millera, który po wypadku w supergigancie musiał wycofać się z mistrzostw. Słynny alpejczyk przyznał, że nie wie jeszcze, czy wznowi karierę, ponieważ zamierza się teraz skoncentrować na życiu rodzinnym.

Reklama

Najbardziej doświadczony z trójki medalistów jest Feuz, który w sezonie 2011/12 zajął drugie miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ. Kolejny sezon miał jednak stracony z powodu problemów z kolanem. Ostatnio jednak wrócił do wysokiej dyspozycji - na początku grudnia ub. roku był drugi w Beaver Creek, a w połowie stycznia zajął także drugie miejsce w Wengen.

Do medali typowani byli jednak inni. Przede wszystkim Norweg Kjetil Jansrud, który w tym sezonie wygrał trzy zjazdy i dwukrotnie był drugi. Mistrzostwa w Beaver Creek są jednak dla niego nieudane. Po niepowodzeniu w supergigancie, w którym był czwarty ze stratą zaledwie 0,03 s do podium, tym razem wypadł jeszcze słabiej. Popełnił kilka błędów i z każdym punktem pomiaru czasu tracił coraz więcej do lidera. Ostatecznie był wolniejszy o niemal sekundę, co dało mu dopiero 15. miejsce. Znacznie lepiej spisał się powracający do rywalizacji po kontuzji jego rodak Aksel Lund Svindal, który był szósty.    

Bez medalu pozostali Austriacy. Mistrz olimpijski z Soczi Matthias Mayer zajął 12. miejsce, a 13. był zwycięzca czwartkowego supergiganta Hannes Reichelt. Bardzo dobrze zaprezentował się natomiast siódmy na mecie Czech Ondrej Bank, zgłaszając medalowe aspiracje w niedzielnej superkombinacji.

Właśnie w tej konkurencji na najwyższe miejsce w mistrzostwach liczy Maciej Bydliński, który w sobotnim zjeździe nie startował.

Wyniki zjazdu:

1. Patrick Kueng (Szwajcaria)    1.43,18

2. Travis Ganong (USA)           1.43,42

3. Beat Feuz (Szwajcaria)        1.43,49

4. Steven Nyman (USA)            1.43,52

5. Guillermo Fayed (Francja)     1.43,57

6. Aksel Lund Svindal (Norwegia) 1.43,63

7. Ondrej Bank (Czecha)          1.43,74

8. Adrien Theaux (Francja)       1.43,81

9. Carlo Janka (Szwajcaria)      1.43,85

. Andrew Weibrecht (USA)        1.43,8

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje