Reklama

Reklama

Alpejskie MŚ. Brignone liderką na półmetku kombinacji, Gąsienica-Daniel 23.

Włoszka Federica Brignone prowadzi po supergigancie, pierwszej części kombinacji alpejskich mistrzostw świata w Cortinie d'Ampezzo. Maryna Gąsienica-Daniel jest 23. Faworytka tej konkurencji Amerykanka Mikaela Shiffrin na półmetku jest trzecia. Slalom rozpocznie się o 14.10.

Wracająca do wysokiej formy Shiffrin traci do Brignone zaledwie 0,06 s. Amerykanka jest jednak zdecydowanie lepsza od Włoszki w slalomie, w którym zdobyła cztery tytuły mistrzyni świata. Zagrozić jej ma szansę praktycznie tylko równie dobra slalomistka Słowaczka Petra Vlhova, która na półmetku zajmuje siódme miejsce, ze stratą 0,4 s do liderki.

Reklama

Medalowych szans nie straciły także Szwajcarki - mistrzyni olimpijska z Pjongczangu Michelle Gisin i broniąca tytułu Wendy Holdener. Pierwsza z nich traci do Brignone 0,26, a druga 0,97 s.  

Gąsienica-Daniel uzyskała czas o 2,09 gorszy od Brignone. Polka specjalizuje się w konkurencjach technicznych i w slalomie ma duże szanse na awans o kilka miejsc.

W poniedziałek odbędzie się także kombinacja mężczyzn. Obie te konkurencje miały być rozegrane w początkowej fazie mistrzostw w Cortinie d'Ampezzo, ale z powodu złych warunków pogodowych zostały przeniesione na drugi tydzień.

Dowiedz się więcej na temat: Maryna Gąsienica-Daniel | Mikaela Shiffrin

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje