Reklama

Reklama

Alpejskie MŚ. Amerykanka Mikaela Shiffrin nie wystartuje w kombinacji

Liderka klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Amerykanka Mikaela Shiffrin, która w szwedzkim Aare wygrała supergigant, pierwszą konkurencję alpejskich mistrzostw świata, w piątek nie wystartuje w kombinacji.

"To była trudna decyzja, ale ze sztabem szkoleniowym zdecydowaliśmy, że powinnam się wyłącznie skoncentrować na slalomie i gigancie" - powiedziała Shiffrin, która w kombinacji w igrzyskach olimpijskich w Pjongczangu wywalczyła srebrny medal.

Niepełna 24-letnia Shiffrin jest zdecydowanie najlepszą alpejką ostatnich lat. W tym sezonie wygrała już 13 zawodów Pucharu Świata i pewnie zmierza po trzecią z rzędu Kryształową Kulę. Przed Aare miała w dorobku trzy złote medale mistrzostw świata w slalomie. Jest też mistrzynią olimpijską w slalomie i slalomie gigancie.

Reklama

wha/ krys/

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama