Reklama

Reklama

Alpejskie MŚ: Aksel Lund Svindal już nie wystartuje Beaver Creek

Utytułowany norweski alpejczyk Aksel Lund Svindal, który przed sezonem doznał kontuzji ścięgna Achillesa, zakończył już udział w mistrzostwach świata w Beaver Creek. Po niezłych występach w supergigancie i zjeździe zrezygnował ze startu w superkombinacji.

Norweg jest zadowolony ze swoich wyników i podkreśla, że jeszcze niedawno lekarze prognozowali, że tej zimy nie wróci na stoki.

Reklama

"Jestem zaskoczony swoimi rezultatami. Dwa razy byłem blisko podium, ale zabrakło mi trochę szybkości. Te mistrzostwa już się dla mnie zakończyły" - powiedział 32-letni Svindal. Norweg nie wystąpi w niedzielę w superkombinacji, w której był mistrzem świata w 2009 i 2011 roku.

W supergigancie w Beaver Creek Svindal był szósty, ze stratą 0,13 s do trzeciego Francuza Adriena Theaux. Takie samo miejsce zajął w sobotnim zjeździe, a od podium dzieliło go 0,14 s.

Svindal jest pięciokrotnym mistrzem świata. Zdobył też trzy medale olimpijskie, w tym złoto w Vancouver (2010) w supergigancie. Dwukrotnie triumfował w klasyfikacji końcowej Pucharu Świata.

Dowiedz się więcej na temat: Aksel Lund Svindal

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama