Reklama

Reklama

Alpejski Puchar Świata - pierwszy start Lindsey Vonn nadal niepewny

Czterokrotna triumfatorka klasyfikacji generalnej alpejskiego Pucharu Świata Amerykanka Lindsey Vonn dopiero po środowym treningu podejmie ostateczną decyzję o pierwszym w sezonie starcie w zawodach pucharowych, w Lake Louise.

Po poważnej kontuzji więzadeł krzyżowych, zerwaniu torebki stawowej i złamaniu kości piszczelowej w lutym, Amerykanka przez kilka miesięcy przechodziła rehabilitację, ale planowała, że do rywalizacji wróci już na początku sezonu 2013/14.

Jednak w połowie listopada Vonn na treningu ponownie nadwyrężyła więzadła krzyżowe w prawym kolanie - tym samym, co w lutym. Z tego powodu zrezygnowała ze startu w Beaver Creek.

Kilka dni temu Vonn poinformowała, że prawdopodobnie czeka ją kolejna operacja pechowego kolana, ale - na ile to będzie możliwe - będzie zwlekać z zabiegiem, by wcześniej wziąć udział w igrzyskach olimpijskich w Soczi.

Reklama

Amerykanka trenuje w Lake Louise z mniejszymi niż zazwyczaj obciążeniami, na razie nie wiadomo, czy jest już gotowa do startu w dniach 6-8 grudnia. Lekarze zalecają jej jeszcze kilka dni odpoczynku, aby kontuzja się nie odnowiła.

Reklama

Reklama

Reklama