Reklama

Reklama

Alpejski PŚ. Zwycięstwo Ledeckiej w zjeździe Lake Louise

Czeszka Ester Ledecka wygrała w kanadyjskim Lake Louise zjazd alpejskiego Pucharu Świata. Kolejne miejsca zajęły Szwajcarka Corine Sutter i Austriaczka Stephanie Venier.

Sukces Ledeckiej można uznać za niespodziankę, chociaż nie pierwszą w jej karierze. Sensację Czeszka sprawiła w igrzyskach w Pjongczangu w 2018 roku, gdy oprócz triumfu w jej koronnym snowboardowym slalomie gigancie równoległym zwyciężyła również w alpejskim supergigancie. Stała się tym samym pierwszą kobietą w historii, która na jednej zimowej olimpiadzie zdobyła dwa złote medale w różnych dyscyplinach.  

Później Ledeckiej już tak dobrze na nartach nie szło. Bez powodzenia startowała w mistrzostwach świata, sukcesów nie odnosiła też w Pucharze Świata. W piątek wróciła na szczyt i to w "królewskim" zjeździe. Po raz pierwszy stanęła na podium pucharowych zawodów i to od razu na najwyższym stopniu. Jej dominacja nie podlegała dyskusji - Sutter pokonała aż o 0,35 s, a Venier o 0,45.

Reklama

Prowadzenie w klasyfikacji generalnej PŚ utrzymała dziesiąta w piątkowym zjeździe Amerykanka Mikaela Shiffrin.

Zawody w Lake Louise odbywały się w gęsto padającym śniegu. Z tego powodu zostały opóźnione o godzinę. W sobotę alpejki czeka tu kolejny zjazd.

Wyniki:

1. Ester Ledecka (Czechy)       1.31,87     

2. Corinne Suter (Szwajcaria)   1.32,22

3. Stephanie Venier (Austria)   1.32,32

4. Viktoria Rebensburg (Niemcy) 1.32,53

 . Nina Ortlieb (Austria)       1.32,53

6. Sofia Goggia (Włochy)        1.32,56

Klasyfikacja generalna PŚ:

1. Mikaela Shiffrin (USA)       366 pkt

2. Michelle Gisin (Szwajcaria)  160

3. Petra Vlhova (Słowacja)      138

4. Wendy Holdener (Szwajcaria)  128

5. Federica Brignone (Włochy)   125

6. Marta Bassino (Włochy)       122

Klasyfikacja zjazdu:

1. Ester Ledecka (Czechy)       100     

2. Corinne Suter (Szwajcaria)    80

3. Stephanie Venier (Austria)    60

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy