Reklama

Reklama

Alpejski PŚ. Zwycięstwo Dominika Parisa w zjeździe w Bormio

Reprezentant gospodarzy Dominik Paris wygrał w Bormio zjazd alpejskiego Pucharu Świata. To jego 17. zwycięstwo w karierze i piąte w tym włoskim kurorcie narciarskim - cztery razy triumfował w tej konkurencji i raz w supergigancie.

Paris uzyskał czas 1.49,56. Drugi, ze stratą 0,39 s, był obrońca małej Kryształowej Kuli Szwajcar Beat Feuz, a trzeci Austriak Matthias Mayer - 0,42.

30-letni włoski narciarz, aktualny mistrz globu w supergigancie i były wicemistrz świata w zjeździe, znakomicie spisuje się w Bormio. Pierwszy pucharowy sukces odnotował właśnie tutaj przed siedmioma laty - 29 grudnia 2012 roku był najlepszy w zjeździe.

Łącznie ma na koncie w PŚ 13 wygranych w zjeździe i cztery w supergigancie.

Nieco obniżony start nic nie zmienił, Paris zdecydowanie pokonał rywali, drugi był Feuz, który zachował pierwsze miejsce w klasyfikacji Pucharu Świata w zjeździe. Tydzień temu szwajcarski alpejczyk doznał kontuzji ręki, a jednak zdecydował się na przyjazd do Bormio.

Reklama

W tym sezonie Feuz triumfował w tej konkurencji w amerykańskim Beaver Creek i był trzeci, ex aequo z rodakiem Carlo Janką, w kanadyjskim Lake Louise.

W punktacji generalnej sezonu 2019/20 prowadzi Norweg Henrik Kristoffersen, ale bardzo blisko niego jest Paris. Różnica wynosi 30 punktów.

Pierwotnie piątkowy zjazd miał się odbyć w poprzedni weekend w Val Gardenie, ale na przeszkodzie stanęły złe warunki pogodowe. Kolejne pucharowe zawody w tej konkurencji już w sobotę, ponownie w Bormio, ale na dłuższej trasie.

Wyniki zjazdu:

1. Dominik Paris (Włochy)          1.49,56

2. Beat Feuz (Szwajcaria)      strata 0,39

3. Matthias Mayer (Austria)           0,42

4. Aleksander Aamodt Kilde (Norwegia) 1,03

5. Maxence Muzaton (Francja)          1,13

6. Matthieu Bailet (Francja)          1,23

Klasyfikacja PŚ (po 12 z 44 zawodów):

1. Henrik Kristoffersen (Norwegia)     379 pkt

2. Dominik Paris (Włochy)              349

3. Aleksander Aamodt Kilde (Norwegia)  344

4. Matthias Mayer (Austria)            317

5. Vincent Kriechmayr (Austria)        312

6. Alexis Pinturault (Francja)         301

 . Beat Feuz (Szwajcaria)              301

Klasyfikacja zjazdu (po 3 z 10 zawodów):

1. Beat Feuz (Szwajcaria)              240 pkt

2. Dominik Paris (Włochy)              204

3. Thomas Dressen (Niemcy)             141

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama