Reklama

Reklama

Alpejski PŚ. Zawody w Mariborze i Garmisch-Partenkirchen odwołane

Z powodu złych warunków atmosferycznych przerwano i odwołano slalom alpejskiego Pucharu Świata kobiet w słoweńskim Mariborze. Z tego samego względu nie doszedł do skutku slalom gigant mężczyzn w niemieckiej miejscowości Garmisch-Partenkirchen.

W Mariborze, gdzie panuje wiosenna aura, rywalizację przerwano po przejeździe 25 zawodniczek. Do tego momentu wiele z nich nie dojechało do mety, a zniszczenie trasy - przez padający przy stosunkowo wysokiej temperaturze deszcz - następowało w błyskawicznym tempie.

Do momentu przerwania zawodów prowadziły ex aequo Szwajcarka Wendy Holdener i Czeszka Sarka Strachova.

Strachova przyznała, że trasa nadawała się do jazdy tylko dla pierwszych narciarek. Większość nie chciała startować, a podobnego zdania byli niektórzy trenerzy.

"Ale FIS i organizatorzy chcieli przeprowadzić zawody za wszelką cenę" - powiedziała Czeszka.

Reklama

W Bawarii po kilkugodzinnych opadach marznącego śniegu z deszczem organizatorzy w ogóle nie zdążyli odpowiednio przygotować stoku. Według nich panujące warunki stanowiły zagrożenie dla bezpieczeństwa narciarzy.

"Próbowaliśmy wszystkiego. Jeszcze o 5 rano stok był w porządku. Mgła, wilgoć, opady szybko jednak zniweczyły całe przygotowania. Próbowaliśmy usunąć roztopić lód solą, ale śnieg nie reagował. Byliśmy bezsilni" - przyznał dyrektor FIS Markus Waldner.

Narciarze i trenerzy narzekali, że specjaliści od giganta mają w tym sezonie wyjątkowego pecha, bo dopiero pięć konkurencji udało się przeprowadzić.

"Zdążyliśmy się już stęsknić za jazdą. Ostatni start mieliśmy 20 grudnia. To frustrujące, jak nie mamy szczęścia do pogody" - zaznaczył Austriak Philipp Schoerghofer, który przyznał jednak, że decyzja organizatorów była słuszna.

Poprzedni gigant PŚ miał się odbyć 9 stycznia w szwajcarskim Adelboden, ale z powodu mgły został odwołany i przełożony na 28 lutego do austriackiego Hinterstoder. Następny jest w kalendarzu 13 lutego w japońskiego Naebie.

Następną imprezą alpejskiego Pucharu Świata kobiet ma być zjazd i supergigant w przyszły weekend w... Garmisch-Partenkirchen.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy