Alpejski PŚ. Wiatr storpedował supergigant w St. Moritz

Z powodu bardzo silnego wiatru zagrażającego bezpieczeństwu zawodniczek, w St. Moritz odwołana została druga konkurencja kombinacji alpejskiego Pucharu Świata - supergigant.

Siła wiatru była tak duża, że uszkodzone zostały nawet siatki bezpieczeństwa, które chronią zawodników przed skutkami wypadnięcia z trasy.

Po pierwszej konkurencji - slalomie w zawodach prowadziła Amerykanka Mikaela Shiffrin, a Maryna Gąsienica-Daniel była sklasyfikowana na 27. pozycji.

Shiffrin wyprzedzała mistrzynię świata Szwajcarkę Wendy Holdener o 0,39 s. Trzecia była jej rodaczka Michelle Gisin - strata 1,21 s. Polka traciła do Shiffrin 3,94.