Alpejski PŚ. Vincent Kriechmayr wygrał ostatni supergigant

Austriak Vincent Kriechmayr po środowym triumfie w zjeździe wygrał także supergigant finałowych zawodów alpejskiego Pucharu Świata w szwedzkim Aare. Małą Kryształową Kulę za zwycięstwo w tej konkurencji już wcześniej zapewnił sobie Norweg Kjetil Jansrud.

W zjeździe Kriechmayr był najlepszy ex aequo ze swoim rodakiem Matthiasem Mayerem. W supergigancie wygrał nieznacznie, ale samodzielnie. Drugiego Włocha Christofa Innerhofera wyprzedził o 0,04 s, a trzecie miejsce ze stratą 0,08 podzielili Norweg Aksel Lund Svindal i Niemiec Thomas Dressen. Jansrud był szósty z czasem gorszym o 0,19 od zwycięzcy.

Kriechmayr odniósł trzecie pucharowe zwycięstwo w karierze, a drugie w ciągu dwóch dni.

Finałowe zawody w Aare potrwają do niedzieli. Już wcześniej zwycięstwo w klasyfikacji generalnej PŚ zapewnił sobie specjalizujący się w konkurencjach technicznych Marcel Hirscher. Austriak zdecydował się na start w czwartkowym supergigancie i zajął w nim 10. miejsce. Do Kriechmayra stracił 0,43.